Із піснями, вітаннями і кашею відсвяткували в Розсошах День села

Ні, не мають права зникати з карти України такі села, як Розсоші. Дарма, що їх називають неперспективними і не приділяють уваги. Ентузіазму, з яким тут проводили на Спаса День села, творчого, неординарного підходу і любові до рідного краю місцевих жителів, вистачило б на декілька великих сіл.

Задовго до офіційного початку урочистостей до 115-ї річниці заснування села, біля місцевого будинку культури зібралися жителі та гості селища. Дехто з них прибув на День села за декілька сотень кілометрів. Були тут і нинішні харків’яни, кияни, жителі інших великих і малих населених пунктів України, росіяни, шлях яких у велике життя розпочинався саме у невеличкому селі на Великописарівщині — Розсошах. Хоча невеличким воно стало не так і давно. Ще пару-трійку десятиліть тому тут діяли будинок культури і два клуби, у яких демонстрували кіно та були танці. Як згадує житель села Юрій Хоруженко, якщо показували цікавий фільм, то переглянути його можна було декілька разів, побувавши почергово у всіх культурних об’єктах. Місцева школа славилася не тільки досягненнями своїх учнів, а й єдиним у своєму роді Музеєм хліба, створеного руками місцевих ентузіастів-педагогів та школярів. Екскурсії до музею були не лише з району, а й з-за меж області.

На жаль, місцева школа вже декілька років стоїть порожньою. Дітки з Розсошів навчаються хто у Ямному, а хто у Великій Писарівці. Багато родин, зваживши на те, що їхнім нащадкам доведеться добиратися до шкіл за багато кілометрів, взагалі виїхали з села. За словами сільського голови Сергія Лоцкіна підтверджується давня істина: «Не має школи — не буде села». Тому зараз виконком сільської ради на чолі з головою, спрямовують зусилля на те, щоб дати селу шанс на розвиток і перспективу. І схоже, це у них виходить.

Завдяки співпраці з місцевими сільгоспвиробниками вдається проводити культурно-масові заходи, підтримувати дороги в задовільному стані. Незадовго до Дня Розсошів було завершено відновлення освітлення на вулицях села. Цього року у Розсошів з’явився ще один привід пишатися собою. Команда з села стала чемпіоном району з футболу, перемігши на цьому шляху навіть селищні команди з Кириківки і Великої Писарівки.

Про усе це у своєму вітальному слові перед жителями громади розказав сільський голова Сергій Лоцкін. А щоб свято надовго залишилося в пам’яті односельців, сільська рада та місцеві сільгоспвиробники і підприємці потурбувалися про подарунки для передовиків виробництва, ветеранів та ювілярів. Іншим присутнім на святі подарунками стали коровай від сільської ради та святковий концерт від місцевих майстрів сцени — гурту «Веселі молодички» та інших учасників художньої самодіяльності. Під час концерту Сергій Лоцкін нагадав, що у Розсошах народилися два Герої Радянського Союзу — Мусієнко та Обуховський. Сотні земляків наближали Перемогу на фронті та в тилу. Зараз у селі проживає лише один ветеран Великої Вітчизняної — Василь Шапарь, для якого передали вітання та подарунок. Славні бойові традиції воїнів-визволителів спочатку продовжили воїни-інтернаціоналісти з Розсошів Олександр Стаценко, Микола Негрій, Василь Рудичик, а потім учасники АТО Ігор Богославський та Іван Биканов.

Героїчний подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС здійснили Микола Білоус, Анатолій Гавриленко, Володимир Євченко, Василь Лейба та Василь Скринник, які зараз проживають у селі.

Ну а яке ж майбутнє у села без жителів? Тому на святі з особливою пошаною вітали матерів які виростили п’ятеро і більше дітей і серед них молоде подружжя Ковач Оттило та Ніну. Вони ростять та виховують шістьох дітей.

Вшановували на Дні села на святі довгожителів, яким виповнилося або виповнюється в цьому році 90 і більше років — Ганну Приходько, Марію Статівку, Єфросинію Шкуру.

Є в селі родини, які багато років 65 років живуть у злагоді, мирі і любові. Це Шапарі Василь Олексійович і Марія Олексіївна, Гавриленки Іван Якович і Марія Марківна, Обуховські Сергій Григорович і Катерина Йосипівна.

 Срібне весілля в цьому році відзначили Євченки Володимир Іванович та Світлана Олександрівна, Скринники Василь Володимирович та Надія Василівна, Богославські Анатолій Васильович та Ольга Василівна.

Перлинове весілля (30 років разом) відзначило подружжя Лоцкіних Володимира Михайловича та Любові Павлівни. Для усіх них прозвучали музичні вітання та були вручені подарунки.

Вітання з ювілейним Днем народження приймали у ювілей села Ганна Рибалка, Світлана Сира, Світлана Шульгіна та Любов Хоруженко.

Керівництво ПП «Ера» привітало своїх своїх ювілярів Юрія Орехова, Миколу Рибалку, Павла Статівку.

Керівництво ТОВ «Розсоші» на святі привітало одного з кращих своїх механізаторів, який у День села святкував День народження Олександра Орєхова. Звісно, тут знову не обійшлося без подарунків і музичних поздоровлень.

Оплесками привітали розсошівці представників молоді села, які у цьому році святкують повноліття. Це Тетяна Макакенко, Сергій та Cтаніслав Рибалки. Не залишилися поза увагою і родина Заікіних Станіслава і Наталії, в якій з’явився на світ син Нікіта і Євченко Ірина із сином Богданчиком.

Питання підтримання привабливого зовнішнього вигляду села залежить у першу чергу від його жителів. Тому особлива подяка від сільського голови була жителям села, які дбають про чистоту і охайність своїх садиб та територій навколо них. Серед них родини Євченків Валентини Іванівни та Івана Костянтиновича, Супрунів Валентини Семенівна та Сергія Івановича, Москаленків Ольги Володимирівни та Сергія Михайловича та багато інших.

Не забули в День села подякувати за працю представникам усіх категорій жителів Розсошів — медикам і працівникам соціальної сфери, листоношам і сільгосппрацівникам, молоді і ветеранам, спонсорів, організаторів і всіх тих, хто в цей день завітав на свято. А усі глядачі бурхливими оплесками дякували артистам за їхні виступи. Усі добрі слова, що не встигли прозвучати під час урочистостей розсошівці могли сказати одне одному під час святкування за столами. Тут за смачною кашею від ПП «Ера» зустрічалися давні друзі і однокласники, колеги і просто односельці. Вони згадували славні сторінки історії Розсошів, події з життя села і особисті. Усі дякували за організацію свята колективу сільської ради на чолі з сільським головою Сергієм Лоцкіним. А той добрі слова адресував усім жителям громади і спонсорам — ТОВ «Розсоші» (Олег Бірюк), ПП «Ера» (Ольга Макакенко), ТОВ «Мрія» (Микола Бантов) та ін.

Олексій ПАСЮГА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я згоден з політикою конфеденційності та Користувацькою угодою

Я не робот! *