Телефонних злочинців виявити дуже важко

Про це повідомив на зустрічі з головами сільських рад та депутатами районної ради начальник Великописарівського відділення поліції Юрій Сидоренко. Простіше, за його словами,  не допустити стосовно себе шахрайських дій та не потрапити на гачок телефонних аферистів. Юрій Васильович сказав, що після перевірки номерів телефонів, із яких злочинці дзвонили  з метою ошукати  жителів району, у більшості випадків виявлялося, що шахраї перебувають на непідконтрольній нашими правоохоронцями території. Зазвичай — у так званих самопроголошених фейкових республіках ДНР і ЛНР, а також прикордонних областях Російської Федерації.

Прикро, говорить Юрій Сидоренко, що жителі району продовжують потрапляти до пасток аферистів, не зважаючи на те, що проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота і правоохоронцями, і районною газетою “Ворскла”, і через телеканали. Чого вартий лише випадок, що трапився не так давно в одному з сіл району.

Подруги-бабусі неквапливо вели розмову про різних аферистів, що останнім часом усе частіше дурять людей, коли раптом у однієї з них задзвонив телефон. Висвітився незнайомий номер. Бабуся трохи недочувала, тому попросила подругу послухати, що там говорять. Та взяла слухавку.

У трубці пролунало:

— Ваш син на автомобілі збив людину. Хочете викупити його з поліції — негайно готуйте гроші і перераховуйте їх на таку-то банківську картку. Тільки про це нікому ні слова, навіть своїм рідним.

Почувши це, старенька, (дарма що телефонували навіть не їй та не на її слухавку) повернула подрузі телефон і негайно кинулася збирати необхідну суму. Треба зазначити, що сини бабусі дійсно проживають у Харкові. Грошей вдома виявилося замало, бо ж які там доходи навіть із підвищеною в На гачку в аферистів останній місяць на сто гривень пенсією. Тому старенька звернулася за допомогою до іншого свого сина і навіть попросила перерахувати кошти на картку, їй вказану. Спочатку ошукана не признавалася, для чого ці гроші, але сину все ж вдалося розпитати у матері причину. Після цього він сказав, що лише декілька хвилин тому бачився зі своїм братом і нікого він на автомобілі не збивав, тим більше, що й автомобіля у нього немає.

На жаль, старенька відразу не звернулася до поліції, коли по гарячих слідах ще можна було встановити афериста, а потім було вже запізно. До чого ця історія? Як виявляється, за стресових ситуацій люди забувають, про що їх попереджають правоохоронці і, не думаючи ні про що, поспішають виручати своїх рідних, які начебто потрапили в біду. Тому не поспішайте робити дурниці і виручати не своїх рідних, а збагачувати шахраїв.

Олексій ПАСЮГА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я згоден з політикою конфеденційності та Користувацькою угодою

Я не робот! *