Затверджені зміни до Порядку сплати

Постановою Кабінету Міністрів України від 01 липня 2016 року № 397 затверджено зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Зазначені Зміни внесено з метою приведення Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 1998 р. № 1740 (далі — Порядок), у відповідність із законами України від 23 грудня 2015 року № 901-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в зв’язку з прийняттям Закону України „Про Національну поліцію” та від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

Пунктом 12, пунктом 14 та пунктом 15 визначено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій із відчуження легкових автомобілів є підприємства, установи та організації всіх форм власності, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в територіальних органах із надання сервісних послуг МВС, шляхом: купівлі легкових автомобілів, у тому числі у виробників або торговельних організацій (крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів згідно з законодавством); міни; дарування (безоплатної передачі); успадкування (крім випадків успадкування легкового автомобіля відповідно до закону); з інших підстав, передбачених законодавством. Територіальні органи з надання сервісних послуг МВС здійснюють реєстрацію легкових автомобілів лише за умови сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується документом про сплату цього збору . Суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій, визначених пунктом 12 цього Порядку , сплачуються платниками на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в територіальних органах із надання сервісних послуг МВС.

Пунктом 19 визначено, що уповноважені банки, інші фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку подають до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій із купівлі іноземної валюти фізичними особами у готівковій формі згідно з додатком 1 „Звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій із купівлі іноземної валюти фізичними особами у готівковій формі”.

За додатковою інформацією звертатися до Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за адресою: вул. Незалежності, 9-а, смт. Велика Писарівка.

Людмила БАРАНОВА,
головний спеціаліст з платежів до пенсійної системи Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я згоден з політикою конфеденційності та Користувацькою угодою

Я не робот! *